Fotografavo Justina Dimaitė (dukra)
Kai aš gimiau 1961 metais, mano tėvams buvo svarbu telefono įvedimas į namą, dar į kosmosą išlėkė kaip šampano kamštis Gagarinas ir man jie niekaip nesugalvojo vardo. Todėl bedė į vardyną aklai. Nuo to įvykio mano vardas – Regimantas, o pavardė – Dima. Nesupainiokite.
Pavardės istorija dar liūdnesnė. Pavardė nuo Ylakių, tai miestas Latvijos ir Lietuvos pasienyje. Miestelyje gyveno pusė latvių, pusė lietuvių. O tie latviai, eidavo maudytis į pirtį kartu vyrai ir moterys, kaip pasibaisėję pasakojo žemaičiai. Taigi galbūt nuo latvių nudistų esu.
Tačiau gimiau tikru vilniečiu. Tikro vilniečio titulą tėvai – atsikėlėliai į Vilnių – man padovanojo. Vilnius – geriausias pasaulio miestas. Oficialiai.
Šis miestas man davė rusų ir lenkų kalbas, turgų, “Žalgirio” stadioną, senamiestį, bibliotekas ir šiokį tokį išsilavinimą. Baigiau VII vidurinę (dabar Žirmūnų gimnazija) ir Vilniaus inžinerinį statybos institutą (dabar Vilnius Tech). Bet išsilavinmas mane domino ir vėliau, niekaip nesugebėjau sistemingai mokytis mokymo įstaigose, o šiaip rinkdavau žinias po kruopelytę. Dabar po tiek metų esu oficialus viktorinų didmeistris. Nes įdomu.
Visada domėjausi blogiu ir nuodėmėmis. Bet jei nukrypčiau į tą pusę, tai netilpčiau į oficialios biografijos rėmus. Viena iš blogio apraiškų – pinigais – domėjausi ypač aktyviai, sunkiai dirbau, dariau karjerą, direktoriavau didelėse įmonėse. Tačiau po 50 metų jubiliejaus mane ištiko vyriška krizė. Staiga nei iš šio nei iš to pradėjo kurti istorijas. Kaip rašė garbusis Aurelijus Katkevičius – istorijų pasakotojai valdo pasaulį.
Šeimyninis gyvenimas pasižymėjo ir pasižymi spalvingumu. Auginome dvi dukras, du posūnius. Pasistatėme su žmona namelį Aukštutiniame Antakalnyje ir ten net per karantiną gerai jaučiamės.
Esu Lietuvos regbio bendraamžis. Abu gimę 1961 metais.Todėl iki šiol domiuosi šiuo sportu. Kaip pažangus žmogus drąsiai skiepijuosi bei dedu įvairias mechanines dalis į savo kūną. Tampu kiborgu.
Leidykla “Naujas Vardas” išleido mano elektroninę knygą “Gyvenimo stebėtojo memuarai”. Leidykla “Tyto Alba” išleido du mano istorinius romanus “Vilniaus plovas” ir “Bronislovas ir imperatorius” bei tuos pačius papildytus “Gyvenimo stebėtojo memuarus”.
Parašykite komentarą