Rugilė Audenienė

V. Skaraičio nuotr.

Rugilė Audenienė (Gaidukaitė) – žurnalistė, rašytoja, tinklaraščio kurtekstas.lt autorė. Rašo eilėraščius ir fantastiką, renka pamirštus žodžius. Kasmet Lietuvos kūrėjams rengia eilėraščių konkursą „Biržų haiku“. Sukūrė projektą moksleiviams ir suaugusiems „Haiku gimnazija“. Nominuota šių metų J. Ivanauskaitės premijai.

2020 m. išleido romaną „Vojaĝo“ (leidykla “Aukso žuvys”)

„Vojaĝo“ esperanto kalba reiškia „kelionė”. Šiame tikrais įvykiais paremtame romane pasakojama apie tris keliones. Pirmoji – mergaitės, su mama besistengiančios išgyventi Antrąjį pasaulinį karą Kupiškio apylinkėse. Antroji – jos tėčio, išvežto į Vokietiją priverstinių darbų, o pasibaigus karui – į Kazachstano lagerius statyti Balchašo miesto. Trečioji kelionė – esperanto kalbos, kuri iš visuotinio taikos ir bendravimo tinklo tapo uždraustoji. Esperanto į gyvenimą besikabinantiems tėvui su dukra, keturiolika metų atskirtiems vienas nuo kito, yra siejanti vilties gija. Ar tėvui ir dukrai bus lemta susitikti? Ar šios šeimos gyvenimas sovietinėje sistemoje dar įmanomas? Kurdama pirmąjį savo romaną autorė rėmėsi autentišku tetos dienoraščiu, išlikusiais senelio laiškais, šeimos pasakojimais ir įvairiais Šiaurės Lietuvos regiono žmonių atsiminimais. Kitokia šeima, išlikimo kalba, trys kelionės per laiką.

„Puiki knyga – pilnakraujė, dramatiška, karšta ir aštri šeimos istorija, prasidėjusi dar Pirmosios Lietuvos Respublikos laikais.” Gediminas Kulikauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *