ana lu edita lei

Ana Lu ir Edita Lei

Utopinė mokykla

Mokykla, į kurią kviečiame, nėra įprasta. Net priešingai – pasaulyje ji tokia vienintelė, nes programą jai sudarė ir, ko mokyti žmonių vaikus, nusprendė… paršelis. Paršelis Migelis. Jis yra ypatingas, išsimokslinęs bei išmintingas, nuoširdus, atviras ir tikras vizionierius. O svarbiausia – puikus ir talentingas mokytojas, kurio vedamos matematikos, filosofijos, istorijos, geografijos, pasaulio pažinimo pamokos knygoje susijungia į vieną intriguojantį pasakojimą.

Skirtingai nuo kitų Anos Lu knygų pastaroji lengva ir žaisminga, nes skirta ne intelektualiam  ar išrankiam knygų gurmanui, o mažiesiems skaitytojams. Jau pats knygos pavadinimas yra nuoroda į didaktinę literatūrą, tačiau visi mokytojo Paršelio Migelio pamokymai nuskamba labai patraukliai ir neįkyriai. Ir pamokos, kurias veda  Migelis yra tokios autentiškos, kad net nežinai į kurią pusę – vaizduotės ar logikos – pakryps tolimesni mokymai. O gyvenimiškos situacijos ir socialiniai žmonių tarpusavio santykiai perteikti per Migelio ir Kryskos Laryskos bendravimą bei juodviejų dialogus ar monologus.

Knyga gausiai iliustruota ne tik piešinukais, bet ir nuotraukomis, kuriose viskas – nuo knygos veikėjų iki klasės dekoracijų – vienetiniai  rankų darbo meno kūriniai.    

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *