Gina Viliūnė

Rašytoja pasakoja apie save:

Gimiau 1974 metų sausio 19 dieną Vilniuje. Čia užaugau, baigiau Ąžuolo vidurinę mokyklą. 2000 metais baigiau Vilniaus pedagoginį universitetą, etikos ir psichologijos specialybę. Besimokydama ištekėjau, gimė dvi dukros pametinukės – Girstė ir Vėja. Augindama mergaites baigiau gidų kursus, taip pomėgis domėtis istorija tapo profesija. Po kelerių metų gavau pasiūlymą iš Alma littera leidyklos parašyti tekstus jų rengiamai knygai „Vilniaus šventovės“. Rinkdama medžiagą šiai knygai supratau, kad Vilniaus istorija, bažnyčių, cerkvių paslaptys yra neišsemiamas šaltinis romanams. Taigi, kartu su šventovėmis pradėjau rašyti ir romaną „Karūna be karaliaus“. Pirmosios knygos rašėsi ilgai, su pertraukomis apie septynerius metus. Galiausiai, 2012 metais, išėjo abu debiutiniai mano kūriniai: „Vilniaus šventovės“ (su Raimondu Urbakavičiumi, leidykla Alma ittera) ir „Karūna be karaliaus“ (leidykla Tyto alba). Pirmojo romano sėkmė paskatino rašyti toliau. 2014 metais išėjo romanas „Vilniaus madona“, 2016 m. – „Magdalė, smuklės merga“ ir „Imperatoriaus meilužė“, 2018 m. – „Anos lobis“, 2020 m. – „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje“.  Visi šie romanai pasakoja apie istoriją, XVI, XVII ar XIX amžių Lietuvą. Trilogijoje „Karūna be karaliaus“, „Vilniaus madona“ ir „Anos lobis“ pasakojimas dalijasi į istorinę ir šių laikų nuotykinę dalis.
2019 m. išėjo pirmoji knyga vaikams apie ruonius. Ji vadinosi „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“ (leidykla Tyto alba). 2021 metų pavasarį išeis ir antroji knyga vaikams „Kur dingo gandras Grantas?“ (leidykla Tyto alba). Abi vaikiškas knygeles iliustravo klaipėdietė dailininkė Urtė Kraniauskaitė.

Gyvenu Vilniuje. Mėgstu keliauti, bet kaskart sugrįžusi suprantu, koks gražus gimtasis mano miestas, gimtoji šalis. Laisvalaikiu nemažai skaitau. Mėgstu istorinius romanus, klasikinius detektyvus ir, žinoma, stengiuosi sekti lietuvių autorių kūrybą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *