Ignė Zarambaitė

Ignė Zarambaitė (g. 1988 12 05 Šilutėje) – vaikų ir jaunimo rašytoja, edukatorė.

Išsilavinimas

2007 m. baigė Šilutės pirmąją gimnaziją.

2007-2011 m. Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete studijavo vadybą ir verslo administravimą. Sostinėje dirbo rinkodaros specialiste, nekilnojamojo turto brokere, mokesčių inspektore. Vėliau grįžo į gimtąjį miestą, Šilutę, kur dabar gyvena ir kuria.

Kūryba

Į literatūrą įžengė 2015 m., kai antrajame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse su pasaka „Emilio laiškas“ laimėjo geriausio metų debiuto nominaciją. Po to pasirodė kitos autorės knygos: „Skudurinukė“ (2016 m.), „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“ (2017 m.), „Stebuklingi senelio batai“ (2019 m.), „Juodavandeniai“ (2020 m.), „Slapta laiškų rašymo agentūra“ (2021 m.).

Laisvalaikiu užsiima ir kita menine veikla – kuria lėles, knygų skulptūras, tinku dekoruoja sienas ir kt. Taip pat aktyviai keliauja po Lietuvą pristatydama savo knygas, vesdama edukacijas vaikams, jaunimui, suaugusiems.

Apdovanojimai

Pasaka „Emilio laiškas“ antrajame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse 2015 m. laimėjo geriausio metų debiuto nominaciją.

Knyga „Stebuklingi senelio batai“ tapo akcijos „Metų knygos rinkimai 2019“ vaikų knygų kategorijos laimėtoja.

Knyga „Juodavandeniai“ tapo akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ paauglių knygų kategorijos laimėtoja. Taip pat įtraukta į prestižinį reikšmingiausių pasaulio knygų vaikams ir paaugliams katalogą „Baltieji varnai 2020“ („The White Ravens 2020“).

Už knygas „Stebuklingi senelio batai“ ir „Juodavandeniai“ 2021 m. skirta Vaikų literatūros premija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *