Reda Vėla

Esu Reda Vėla, romano paremto tikrais mano gyvenimo įvykiais „Sindromas“ autorė. Gimiau 1991 liepos 13 dieną Žemaitijos sostinėje Telšiuose. Studijavau finansus, tačiau dirbu marketingo vadybininke viename iš Lietuvos prekybos tinklų. 

Visada galvojau, kada rašytojas nusprendžia, kad jis yra rašytojas. Išleidusi pirmajį savo romaną, savęs šiai kategorijai priskirti dar negaliu. Klausimas, ar po antrosios ir trečiosios knygos pakeisiu nuomonę. Man rašymas – neatskiriama kasdienė gyvenimo dalis. Šis įprotis išsivystė dar vaikystėje, kai naktimis pasislėpusi po užklotu žibintuvėlio pagalba skaitydavau knygas vieną po kitos, arba rašydavau pirmuosius savo eilėraščius. Proza mane nunešdavo taip toli, kad turėjau savo atskirą, dar nesužalotą ir vaikiškai ryškų pasakų pasaulį. Turbūt nėra nei vieno poeto, kuris savo eilių nemokėtų mintinai. Tuo metu, aš taip pat nebuvau šito išimtis. 

Atsitiko taip, kad rašymą buvau apleidusi, tačiau kartais pats gyvenimas pranoksta bet kokias fantazijas, todėl neužrašyti to kas įvyko ir ką patyriau, būtų buvusi tiesiog nuodėmė. Niekada nepamiršiu savo amžiną atilsį močiutės pasakojimų apie tremtį į Sibirą. Kodėl? Nes iki savo gyvenimo galo neatleisiu sau už tai, kad jos pasakojimų neužsirašiau. Tai yra nuodėmė man. Nuodėmės kaupiasi kaip kirminai ir graužia iš vidaus, su šiuo jausmu būtina kažka daryti. Taip gimė mano pirmasis romanas. Jo dėka, grąžinau skolą savo dukrai ir nusiploviau galimos nuodėmės šydą. 

Dabar, kai mano siela bent jau dalinai apvalyta, esu pasinėrusi į antrojo romano rašymą. Manau ši meninė išraiškos forma mane išlaisvina, jos pagalba jaučiuosi mažiau nuodėminga ir su kiekvienu nauju žodžiu vis arčiau taip trokštamos sielos laisvės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *